Előzetes felmérések: négypárti parlament alakulhat
Várhatóan négypárti parlament alakul, az MDF nem szerezte meg a szükséges 5 százalékot - derül ki a közvéleménykutatók előzetes eredményeiből.
Várhatóan négypárti parlament alakul, az MDF nem szerezte meg a szükséges 5 százalékot - derül ki a közvéleménykutatók előzetes eredményeiből.
A Fidesz-KDNP támogatottsága tovább nőtt, a szocialistáké stagnál, a Jobbiké csökkent, az LMP bejutásra esélyes - ez derül ki a Nézőpont Intézetnek a Heti Válasz számára készített, a választások első fordulója előtti utolsó felméréséből.
"Állóháborút" folytat egymással a parlamentbe jutásra biztosan esélyes három párt a Nézőpont Intézet március 26-28. között végzett közvélemény-kutatása szerint, amelyet a Heti Válasznak készített. Az LMP a felmérés szerint 3 és 9 százalék közötti eredményre számíthat.
A Fidesz-KDNP-nek továbbra is komoly esélye van a kétharmados parlamenti többség megszerzésére az áprilisi választáson a Nézőpont Intézet március 19-21. között végzett közvélemény-kutatása szerint. A Heti Válasz számára készülő felmérés készítői úgy látják, hogy a jobboldali pártszövetség 281 képviselői széket szerezhet, míg az MSZP 44, a Jobbik 43, az LMP pedig 18 képviselőből álló frakciót alkothat az új Országgyűlésben.
Februárról márciusra jelentős változások következtek be a pártok erőviszonyaiban.
A Fidesz és a Jobbik támogatottsága is nőtt március második hetében, míg az MSZP népszerűsége nem változott a Nézőpont Intézet friss felmérése szerint.
Nézőpont Intézet március 5-7. között végzett felmérése szerint nem változott jelentősen a három legnépszerűbb párt támogatottsága az előző héthez képest; az aktív szavazók 49 százaléka a Fideszre, 12 százaléka az MSZP-re, 9 százaléka pedig a Jobbikra szavazna.
A Nézőpont Intézet felmérése szerint az összes megkérdezett 39 százaléka támogatja a Fideszt, 9 százaléka az MSZP-t és 8 százaléka a Jobbikot.
Február második hetében szignifikánsan csökkent a Fidesz támogatottsága, az ellenzéki pártra most vasárnap az aktív szavazók 43 százaléka szavazna, míg az MSZP-re 12, a Jobbikra 9 százaléka voksolna - olvasható a Nézőpont Intézet felmérésében, amelynek összegzését szerdán juttatta el az MTI-hez.
A potenciális szavazók megnyerésével számolva a Fidesz-KDNP szövetség kilenc fős többséggel megszerezhetné a kétharmados többséget az Országgyűlésben egy most vasárnap esedékes parlamenti választáson - derül ki a Nézőpont Intézet legújabb felméréséből, amelyet szerdán juttatott el az MTI-hez.
A lakosság 44 százaléka nézte a pécsi EKF nyitóünnepségét a tévében - mondta a Nézőpont Intézet felmérésére hivatkozva Páva Zsolt pécsi polgármester. A hazai televíziók által konszenzusosan elfogadott nézettségmérő rendszer szerint ennek töredéke volt kíváncsi az ünnepségre.
Mesterházy Attilát csak a megkérdezettek 7 százaléka választaná miniszterelnöknek, míg Orbán Viktort 36 százalék; Mesterházynak azután sem sikerült érzékelhetően növelnie támogatottságát, ő lett a szocialisták miniszterelnök-jelöltje - tartalmazza a Nézőpont Intézet decemberi felmérése, melyet szerdán juttatott el az MTI-hez.
Az egyes pártok lehetséges kormányfőjelöltjei közül Orbán Viktor megválasztását támogatnák a legtöbben, Mesterházy Attilát pedig a legkevesebben – derült ki a Nézőpont Intézet novemberi, a Heti Válasz megbízásából készített felméréséből.
A Nézőpont Intézet a Heti Válasz számára készített közvélemény-kutatása szerint októberben csökkent a Fidesz támogatottsága, Bajnai Gordont 34 százalék tartja alkalmasnak a válságkezelésre.
Június óta kimutathatóan csökkent a Jobbik támogatóinak tábora a Nézőpont Intézet által a múlt héten, ezer ember telefonos megkérdezésével készített kutatásának eredménye szerint. A Heti Válasz csütörtöki számában megjelenő közvélemény-kutatás összegzését a lap szerdán juttatta el az MTI-hez.
Az elnökválasztás sem oldotta meg az SZDSZ problémáit, a belharcok tovább folytatódnak a kétfejűvé vált pártban, és továbbra sem lehet tudni, hogy kihez szólnak a szabad demokraták - mondta Szomszéd Orsolya, a Nézőpont Intézet elemzője és Gyulai Attila, a Political Capital szakértője vasárnap az MTI-nek.
40 millió forintot, bevételei több mint egyharmadát a Republikon Intézet Kft.-nek utalta át 2008-ban az SZDSZ által létrehozott Szabó Miklós Alapítvány – derül ki a HVG összeállításából.
Az MSZP előtt két út áll: új, fiatal politikust jelöl miniszterelnöknek az áprilisi konszenzus felrúgásával, vagy a "biztonsági forgatókönyv" szerint a Lendvai-Szekeres-Kiss trojka ajánl jelöltet a kongresszusnak - áll a Nézőpont Intézet elemzésében. Lendvai Ildikó pártelnök vasárnap jelentette be, hogy befejezte munkáját a háromtagú ügyvezetés.
Az MSZP előtt két út áll: új, fiatal politikust jelöl miniszterelnöknek az áprilisi konszenzus felrúgásával, vagy a "biztonsági forgatókönyv" szerint a Lendvai-Szekeres-Kiss trojka ajánl jelöltet a kongresszusnak - áll a Nézőpont Intézet elemzésében, amelyet hétfőn juttattak el az MTI-hez.
Ha közvetlenül választanának miniszterelnököt, akkor Orbán Viktor a voksok 38 százalékával számolhatna a Nézőpont Intézet felmérése szerint, a Fidesz elnöke után holtversenyben Bajnai Gordon jelenlegi kormányfő és Morvai Krisztina, a Jobbik európai parlamenti (EP) listavezetője következne, 8-8 százalékkal.